Lokmacı Hanım – Pendik Hayır Lokması

Hizmetlerimiz

Anasayfa » Hizmetlerimiz
 
Lokmacı Hanım;
Cevabını Bulamadığınız Sorular İçin Bizim ile İletişime Geçin.
 
Hayır Lokması, neden döktürülür?
 

Hayır lokması ismini hayır için dökülen lokma olmaktan alır ve bu lokmayı döktürüp insanlara dağıtmak hayır için yapılır. Örneğin bir günah işlediniz ve bunun için bir hayır yapmak istiyorsunuz bunun için hayır lokması döktüre bilirsiniz veya da bir yakınınız ameliyattan başarıyla çıktı bunun için hayır lokması döktürebilirsiniz, sadaka niyetiyle döktürebilirsiniz kısaca hayır niyetiyle her şey için döktürebilirsiniz. 
Hayır Lokması, Nasıl Yapılır?
 

Lokma, un, maya, tuz ve Şeker ile yapılan hamurun, sıvı yağda kızartılmasıyla hazırlanıp koyu kıvamlı şerbetle tatlandırılarak servisi yapılan bir Türk tatlısıdır.

 
Hayır Lokmasının, Tarihi Nedir?
 

Hayır lokmasının adı Arapçada ki bir ağız,yudum,bir parça yemek anlamına gelen ”lukma” kelimesinden gelmektedir. İlk olarak Araplar tarafından bulunan lokma Osmanlı saraylarına girmiş ve halk arasında düğünlerden cenazelere kadar çoğu matem ve sevinç günlerinde döktürülmüştür.

 
Hayır Lokması, döktürmek sevapmıdır?
 

Ameller niyetlere göredir diye buyurmuştur yani sizin niyetiniz insanların ağzının tatlandırmak ve onları doyurmak bunun için yapılan işte sevap ALLAH tarafından beklenir.

 
Hayır Lokmasını, Nerede Dağıtıyorsunuz?
 

Eğer isterseniz sizin istediğiniz bölgede dağıtıyoruz ve ya eğer sizin için fark etmiyorsa kendi belirlediğimiz bölgede dağıtıyoruz.

 
Hayır Lokmasını, Dağıtıp Dağıtmadığınızı Nasıl Bileceğiz?
 

İsterseniz fotoğraf, video ve ya dağıtırken canlı görüşme sağlayabiliriz.

Hemen ARA